Neden Beton Parke Tercih Edilmeli

Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek insanın ezelden beri doğasında olan bir şeydir.Kilit Parke'de bu amaçla kullanılan bir araçtır. Beton parke kullanılarak yapılan yapılar eski Roma'ya kadar uzanmaktadır. Görsel olarak göze hitap eden bu beton parke taşlarını neden kullanmalıyız, sadece dekoratif oldukları için mi?

Cevap tabiki hayır olacaktır. Beton parke taşları yapısal olarak asfalt gibi petrol türevi maddelerden daha doğaldır. Bu sebeple daha kalıcı uygulamalara sebebiyet vermektedir. Ağırlık dayanımı yüksek olan bu Beton Parke taşları yollara uygulandığında uzun süre dayanım gösterdiği, uzun ömürlü olduğu ortaya çıkmıştır.

Bir diğer sebebi ise uygulama kolaylığının bulunmasıdır. Beton parke taşlarının uygulanması özel işçilik gerektirmediği için maliyet noktasında daha uygun fiyatların elde edilmesini sağlar.

Ve bir de işin dekoratif yanı bulunmaktadır. Yapılan her işin göze hitap etme zorunluluğunun olduğu bir dönemden geçerken,beton parkelerin dekoratif dokunuşlarının yolları kaldırımları bahçeleri ve parkları güzelleştirdiği su götürmez bir gerçektir.

Bunun yanı sıra ekonomik oluşu da uygulayan birimler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

Geyik Grup olarak Kırıkkale ve Kırşehir'de bulunan tesislerimizde yerli üretim Beton Parke Taşlarını üretmekteyiz. İmal ettiğimiz tüm beton parke taşları,bims blokları,iskele ürünlerimiz İSO belgeli ve TS'na uygundur.